< < < < < <

همه چیز در مورد تراول کابل آسانسور | قیمت تراول کابل 1402

  • خانه وبلاگ ها همه چیز در مورد تراول کابل آسانسور | قیمت تراول کابل 1402
آریا تریدینگ

همه چیز در مورد تراول کابل آسانسور | قیمت تراول کابل 1402

۱۴۰۲/۰۹/۱۴

تراول کابل آسانسور وسیله ای است ار آن به عنوان رابط بین کابین با تابلو فرمان آسانسور استفاده می شود. به این معنی که تمام فرمان هایی که باید از سمت کابین و طبقه ها به تابلو فرمان برسد با استفاده از این کابل انتقال داده می شود. بعد از اینکه دستورات به تابلو فرمان رسیدند وظیفه تابلو فرمان این است که این اطلاعات را پردازش کند. در حقیقت این قطعه از آسانسور با بسیاری از قطعات اصلی، همانند تابلو فرمان آسانسور، کابین آسانسور، موتور آسانسور و … مرتبط است. در نتیجه جنس تراول کابل باید از آلیاژ مرغوب، مقاوم و انعطاف پذیر باشد.

نحوه نصب تراول کابل آسانسور

این قطعه از دسته قطعات الکتریکال آسانسور به شمار می آید، این کابل به شکل یک حلقه است و با بست تراول کابل آسانسور از یک سو به تابلو فرمان و از سوی دیگر به زیر کابین آسانسور متصل می‌شود. نصابان قطعات آسانسور در زمان نصب تراول کابل، این قطعه را با بست os به زیر یوک کابین محکم می‌کنند.

تراول کابلی اسانسور چیست؟

جنس تراول کابل آسانسور چیست ؟

در ساخت این نوع کابل باید از متریال مناسبی استفاده شود، جنس و متریالی که در آن استفاده می شود بسیار مهم است و باید استحکام بالایی داشته باشد. علت هم این است که باید دارای دوام و عمر باشد زیرا آسانسور به طور مداوم در حال حرکت کردن است در نتیجه باید این کابل به صورت استانداردی ساخته شود. همان طور که بالاتر اشاره کردیم یکی از وظایف این کابل این است که به صورت مرتب فرمان ها را به تابلو فرمان ارسال کند. طرف دیگر تراول کابل، به زیر کابین متصل می‌شود و همزمان با کابین آسانسور به سمت بالا و یا پایین حرکت می‌کند. یکی از وظایف بسیار مهم تراول کابل، این است که ارتباط بین کابین و مدار کنترل را برقرار نماید.

انواع تراول کابل

تروال کابل ها را به علت ویژگی های مختلف طبقه بندی می کنند، که در ادامه به این دسته بندی ها می پردازیم:

تراول کابل آسانسور

انواع تراول کابل ها بر اساس شکل

دو نوع تراول کابل داریم تراول کابل های گرد و تخت. تروال کابل هایی که ساختار گرد دارند معمولا درون آن ها رشته های هدایتی مختلفی وجود دارد که دور یک عضو مرکزی پیچیده شده اند. معمولا تعداد این رشته ها نزدیک به 120 تا است. از طرفی این مدل کابل ها انعطاف پذیری بالایی دارند.

در کابل های تخت هر کدام از رشته ها به صورت موازی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و یا اینکه چند رشته که با صورت گرد در کنار هم هستند به صورت موازی با سایر رشته های گرد قرار می گیرند در نهایت با ورقه و یا صفحه محافظتی پوشیده می شوند.

انواع تراول کابل ها بر اساس تعداد رشته :

 به طور معمول تراول کابل‌های تخت در انواع ۴، ۸، ۱۲، ۱۶، ۲۰ و ۲۴ رشته‌ای تولید می‌شوند و با توجه به مشخصات آسانسور معمولا انواع ۱۲، ۲۰ و ۲۴ رشته‌ای متداول‌تر است.

انواع تراول کابل ها از لحاظ جنس:

در ساخت این تراول کابل ها از مواد مختلفی استفاده می شود. اما به طور کلی این کابل ها را بر اساس جنس در دسته های آلومینیوم، نیمه مس و تمام مس بخش بندی می کنند.

تروال کابل های آسانسور

بهترین تراول کابل آسانسور

تراول کابل های موجود در سطح بازار از کشور های مختلفی وارد می شوند که از برند های مختلفی نیز ساخته شده اند. این کابل ها شامل موارد مختلفی مثل تراول کابل دت وایلر سوییس، تراول کابل آی سی سی ایتالیا، تراول کابل فوپا، تراول کابل آکیش ترکیه و دیگر برندهای معتبر جهانی هستند. این تراول کابل‌ها، از کیفیت و استاندارد جهانی معتبری برخوردار می‌باشند و در بسیاری از پروژه‌های بزرگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین ناگفته نماند که در ایران نیز تولیدات داخلی در این زمینه داشتیم. برای مثال برخی از برند های ایرانی نیز شامل: تراول کابل دت وایلر ایرانی، تراول کابل گلشنی، تراول کابل آسیا و غیره است. تراول کابل یکی از قطعات بسیار مهم در آسانسور می باشد در نتیجه باید در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید.

وزن تراول کابل آسانسور

طبق استاندارد های موجود وزن 1.85 اینج تراول کابل ها که برابر با 4.7 سانتی متر می باشد، 1.85 پوند بر فوت یا حدود 0.07 کیلوگرم بر متر است. بنابراین، مطابق استاندارد، وزن تراول کابل آسانسور یک اینچی (0.03 متر) تقریبا حدود دو پوند بر فوت یا 0.09 کیلوگرم بر متر سنگینی دارد.

وزن تراول کابل ها

قیمت تراول کابل آسانسور

شما می توانید از بازار بدون واسطه و مستقیم قطعات آسانسور، تجهیزات مورد نظر و از جمله تراول کابل آسانسور را خریداری کنید. اما راه حل های بهتری نیز برای این موضوع یافت می شود برای مثال با استفاده از سایت هایی که در گوگل موجود هستند، می توانید قیمت اواع برند ها و جنس های مختلف را داشته باشید و در نهایت با اطلاعات و آگاهی کافی از آن بهترین تراول کابل آسانسور را خریداری کنید.

لیست قیمت برند‌های خارجی تراول کابل آسانسور را نمی‌توان ارائه کرد؛ زیرا قیمت ارز در لحظه دست خوش تغییر قرار می‌گیرد. جهت اطلاع از قیمت برند‌های خارجی تراول کابل‌ها می‌توانید با تیم پشتیبانی کلمان در ارتباط باشید.

ما نیز در آریا تریدینگ، تلاش کرده‌ایم انواع تجهیزات آسانسور از برندهای مختلف را گردآوری کنیم و با قیمت مناسب به مشتریان ارائه دهیم. شما می‌توانید از طریق فروشگاه آنلاین قطعات آسانسور آریا تریدینگ، تمامی این تجهیزات و از جمله تراول کابل آسانسور را مشاهده کنید، قیمت‌ها و کیفیت‌ها را با هم مقایسه کنید و سوالات خود را از بخش پشتیبانی جویا شوید.

تراول کابل های آسانسور

کلام آخر

آسانسور دارای قطعات مختلفی است که هر کدام وظایف به خصوصی دارند و در نهایت این قطعات در کنار هم عملکرد بهتری خواهند داشت. تراول کابل از آن دسته از قطعاتی است که اگر در آسانسور نباشد مشکلات جدی بوجود می آید. وظیفه این قطعه برقراری ارتباط بین کابین آسانسور و تابلو فرمان آن است. هنگامی که این قطعه را خریداری می کنید حتما دقت زیادی داشته باشید زیرا جنس نامرغوب این کابل خطرات و مشکلات متعددی را در پی خواهد داشت. قیمت این کابل نیز با توجه به برند سازنده آن، طول و متریال این کابل متفاوت است. مهندسین پس از نصب آسانسور دست به نصب این قطعه می‌زنند، در این حالت باید متراژ لازم را اندازه گیری کنند تا متوجه شوند چه مقدار کابل برای نصب لازم است. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم شما را با تراول کابل آسانسور آشنا کنیم تا با نحوه کارکرد این قطعه را متوجه شوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

 

 

همچنین در مجله آریا تریدینگ بخوانید:

ده شرکت برتر آسانسوری

تاریخچه ساخت ریل در راه آهن

بهترین برند آسانسور در ایران

بهترین ریل های آسانسور برای کدام برند ها هستند؟

موتور آسانسور چیست؟

ریل آسانسور

قیمت فروش آسانسور ۱۴۰۲

<