< < < < < < < <

بهترین ریل های آسانسور برای کدام برند ها هستند؟

آریا تریدینگ

بهترین ریل های آسانسور برای کدام برند ها هستند؟

۱۴۰۲/۰۷/۱۱

بهترین ریل های آسانسور برای کدام برند ها هستند؟

ریل آسانسور یکی از مهم ترین قطعات یدکی آسانسور محسوب می شود و در واقع مسیر ایمن برای حرکت آسانسور به بالا و پایین است. بدون وجود ریل های آسانسور امکان جا به جایی آن ها در میان طبقات وجود نخواهد داشت. ریل های آسانسور معمولاً به شکل حرف T انگلیسی هستند. این قطعه به دلیل اهمیتی که در جا به جایی کابین آسانسور دارد، باید با دقت انتخاب شود به همین دلیل تصمیم داریم در این مقاله در خصوص بهترین ریل آسانسور نکاتی را بیان کنیم، پس با ما همراه باشید.

برند بهترین ریل های آسانسور  | آریا تریدینگ

بهترین ریل های آسانسور

ریل آسانسور از جنس فولاد ساخته شده است و وظیفه آن هدایت کابین آسانسور به صورت عمودی است. معمولا ریل ها را در ساخه هایی با طول ۵ متر با ضخامت های مختلف می سازند. وقتی که ریل ها نصب می شوند سطح همه ی آن ها باید ماشین کاری شده باشد و پیچیدگی یا خمیدگی نداشته باشد. در دو سر یک ریل یک زیانه و یک شیار وجود دارد که در زمان نصب با هم چفت می شوند. ریل ها را باید شاقول کرد تا  به صورت موازی با یکدیگر در چاه آساسنور نصب می شوند.

بهترین ریل های آسانسور | آریا تریدینگ

بهترین برند ریل آسانسور

مونته فرو ایتالیا

یکی از بهترین و با کیفیت ترین ریل های آسانسور ریل آسانسور مونته فرو ایتالیا است. در فرآیند ساخت این ریل از فرآیند کشش سرد استفاده شده است و همچنین توسط پیشرفته ترین دستگاه های اندازه گیری و ماشین کاری طراحی شده است. این ریل ها را در سایز های T9 و T16  تولید می کنند. از جمله ویژگی های مثبت این ریل ها مقاومت در برابر ساییدگی خط ترمز اضطرارای و مناسب برای ۱۰ نفر است. البته باید توجه داشت که این ریل ها برای کمتر از ۱۵ طبقه تعبیه شده اند. این ریل ها دارای استاندارد EN81  اروپا می باشند.

ساوار اسپانیا

ریل آسانسور ساورا ساخت کشور اسپانیا یکی از بهترین گزینه های موجود به حساب می آید. این ریل ها طبق استاندارد اروپا ساخته می شود و همچنین از مواد اولیه درجه یک استفاده می شود.

 

بهترین برند های ریل آسانسور | آریا تریدینگ

ریل آسانسور ساخت ترکیه

ریل های آسانسور آیگون، فالگون، چیلیک و ترکلی از معروف ترین ریل های آسانسور ساخت کشور ترکیه هستند. متخصصان و نصابان این ریل های آسانسور را باکیفیت می دانند و سال هاست این ریل ها به کشور وارد می شوند.

معرفی برند های برتر ریل آسانسور

شرکت مارازی ایتالیا

منوته فرو چین

آیگون ترکیه

فالکون ترکیه

بهترین برند ریل آسانسور

آریا تریدینگ نمایندگی رسمی انواع برند های آسانسور

مجموعه آریا تریدینگ با ارائه برند های معتبر و طرح های متنوع ریل آسانسور در سطح کشور و شیوه های مدرن بازاریابی و فروش توانسته است سهم قابل توجهی از بازار داخل کشور را به خود اختصاص دهد. این مجموعه با ارائه برند های معتبر و طرح های متنوع ریل آسانسور در سطح کشور و شیوه های مدرن بازاریابی و فروش توانسته سهم قابل توجهی از بازار داخل کشور به خود تخصیص دهد. ما توانسته ایم با بدون واسطه وارد کننده اناوع ریل های با کیفیت آسانسور باشیم.

بهترین ریل های آسانسور چه ویژگی هایی دارند؟

بهترین ریل آسانسور برای شما ریلی است که اول از همه با استاندارد های ساختمان، خود آسانسور و بودجه شما هماهنگ باشد. و همچنین مواردی مثل:

  • داشتن استاندارد CE اروپا و مواد اولیه مطابق با آن
  • سابقه و رزومه‌ی شرکت سازنده، که هرچه این سابقه بیشتر باشد، کیفیت و قیمت ریل آسانسور نیز بیشتر خواهد بود.
  • امکان ارتقاء و تغییر ریل و همچنین سازگار بودن آن با توسعه‌های احتمالی سیستم آسانسور در آینده
  • قیمت مناسب در عین بهره مندی از کیفیت بالا
  • متناسب با ظرفیت، سرعت و ارتفاع آسانسور
  • بالاتر بودن ریل کابین نسبت به کیفیت ریل وزنه تعادل آسانسور
  • استاندارد بودن طول ریل ( حداقل ۵ متر )

بهتر است بدانید که برای اطلاع از کشور سازنده‌ی ریل، باید به علائم حک شده روی آن توجه کنید. به عنوان نمونه، ریل‌های آسانسوری که توسط کشور اسپانیا ساخته می‌شوند دارای یک علامت $ در بین دو سوراخ خود هستند. درمورد ریل‌های ساخته شده توسط کشور چین نیز می‌توان گفت که در این قسمت عبارت Savera China حک می‌شود..

 

 

بهترین برند ریل آسانسور | آریا تریدینگ

چطور برند آسانسور  را انتخاب کنیم ؟

هنگام انتخاب آسانسور و برند سازنده ی آن باید نکات مهمی را در نظر داشت، زیرا کاربرد آن در مواقع مختلف در موقعیت های مختلف در انتخاب برند آن تاثیر گذار است.

مواردی مثل شرایط آب و هوایی مثل رطوبت،‌ سرمایش و گرمایش محیط

محل نصب آسانسور و کارا بودن آن مثل اینکه برای باربری،‌ نفربری یا بیمارستانی استفاده می شود.

سازگار بودن قطعات با آب و هوا

توجه به نوع طراحی ساختمان و محل قرارگیری آسانسور در آن به عنوان مثال آسانسور هیدرولیک، کششی و ...

همچنین در انتخاب آسانسور شرکت ارائه دهنده آن مهم است. یکی از مهم‌ترین نکات در خرید آسانسور از شرکت‌های مختلف، داشتن تاییدیه استاندارد آسانسور از سازمان‌های مربوطه می‌باشد. بسیاری از ساختمان‌ها به دلیل استاندارد نبودن آسانسور گواهی پایان کار نمی‌گیرند و باعث ضرر رساندن به پیمان‌کار می‌شود. پس دقت در انتخاب شرکت ارائه‌دهنده ی آسانسور بسیار حائز اهمیت است.

چطور ریل تقلبی را از ریل اصل تشخیص دهیم؟

از جمله معضلات نصاب های آسانسور این است که ریل های تقلبی در بازار زیاد هستند و تشخیص آن ها سخت است علت هم این است که آرم شرکت اصلی را کپی می کنند و روی قطعه چاپ می کنند. نکته مهمی که در مورد تشخیص ریل اصلی از فرعی وجود دارد این است که ریل های تقلبی وزن کمتری دارند و سبک می باشند، زیرا از فولاد کمتری در ساخت آن ها استفاده شده است. مثلا اگر یک ریل آسانسور درجه یک و با کیفیت وزنی معادل 60 کیلوگرم داشته باشد نمونه فیک آن تقریبا 50 کیلوگرم وزن دارد.

 

 

بهترین برند ریل آسانسور | آرایا تریدینگ

ریل های آسانسور چه مدل هایی دارند؟

ریل های آسانسور به طو.ر کلی در سه مدل طراحی می شوند، مدل های (T5,T9,T16,125) انواع مدل های ریر هستند و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.

: T5مناسب برای حداکثر ظرفیت 7 نفر- با سرعت 3.2 متر بر ثانیه- مناسب برای ساختمان های مسکونی،اداری و تجاری 4 الی 9 طبقه

: T9  مناسب برای حداکثر ظرفیت 9 نفر- مناسب برای ساختمان های مسکونی،اداری و تجاری 4 الی 9 طبقه

: T16مناسب برای ظرفیت 10 نفروبالاتر- با سرعت 1.6 متر بر ثانیه

هر شاخه از ریل ها همان طور که بالاتر نیز اشاره کردیم ۵ متر ارتفاع دارند، و در برابر ضربات مقاوم هستند.

بهترین برند ریل آسانسور چیست ؟ | آریا تریدینگ

تفاوت ریل های نورد سرد و گرم:

یک. تیغه ریل:  در ریل آسانسور نورد گرم روی تیغه رده های ماشین کاری شده با عمق حدودی دو میلی متر در تمام تیغه موجود است. اما در ریل با نورد سرد بدون ماشین کاری این اتفاق می افتد تمام ریل یکنواخت است و روی آن تنها برجستگی های ریزی وجود دارد که عمق کمتری دارند.

دو.سختی: سختی تیغه های نورد گرم حدودا ۱۳۰ برینل است این در حالتی است که تیغه های نورد سرد در حدود ۲۰۰ برینل است. از نظر کارایی و عملکرد هیچ فرقی با هم ندارند تنها بعد از پاراشوت کردن آسانسور،‌ ریل نورد گرم آسیب بیشتری خواهد دید.

سه.عمر مفید: ریل های نورد سرد با توجه به اینکه سختی بالاتری نسبت به ریل های نورد گرم دارند، دارای عمر بیشتری نسبت به ریل های نورد گرم می باشند.

برای مشخص کردن روش های ساخت ریل آسانسور از پسوند های زیر استفاده می کنند:

پسوند A/: ریل هایی که به روش کشش سرد ساخته شده اند.

پسوند B/: ریل هایی که به روش ماشین کاری ساخته شده اند.

پسوند BE/: ریل هایی که به روش ماشین کاری سرعت بالا ساخته شده اند.

 

 

 

بهترین برند ریل آسانسور | اریا تریدینگ

ریل های ماشین کاری به این صورت هستند که بعد از فرآیند نورد، برای اینکه سطح ریل ها صیقلی و یک دست شود به وسیله ماشین کاری لایه هایی را از روی ریل ها بر میدارند. این ریل ها سطح صیقلی تری نسبت به ریل های ساخته شده به روش کشش سرد دارند طوری که در سرعت بالا حرکت نرم تری را فراهم می کنند. ریل آسانسور تولید شده به روش کشش سرد دارای افزایش طول متفاوتی بوده در نتیجه موجب بروز تنش سه بعدی در ریلهای تولیدی می شود. (عملیات تنش گیری در سطح مقطع های بزرگ دشوار می باشد) بنابراین بایستی برای تولید ریل با سطح مقطع های بزرگ از روش ماشین کاری استفاده نمود. استفاده از ریل های آسانسور تولید شده به روش کشش سرد به علت داشتن تلورانس بالاتر در صافی ریل ها در سرعت بالا و ارتفاع بالا به دلیل تکان های زیاد و کاهش نرمی حرکت مناسب نمی باشد.

سخن آخر

واردات آسانسور از جمله خدمات مجموعه آریا تریدینگ می باشد،‌ از طرفی ریل و موتور آسانسور قطعات مهمی هستند که ما آن ها را از بهترین شرکت ها وارد می کنیم. آریا تریندینگ در ایتدا ارزش ریالی قطعات را استعلام می گیرد و بعد از آن مجوز های آن را دریافت می کند. در صورت درخواست یا مشاوره خرید می توانید از طریق فرم تماس با ما با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

 

مطالب مشابه: 

موتور آسانسور چیست؟

ریل آسانسور

قیمت فروش آسانسور ۱۴۰۲